
De selectie van de bieren gebeurde op advies van Jo Panneels. Jo is sinds 2016 bierconsulent bij Colruyt en al zeker geen onbekende meer in het bierwereldje. Bij Colruyt adviseert hij dus de aankoper bij de samenstelling van het bierassortiment en volgt de trends en nieuwigheden op de markt. Als biersommelier geeft hij ook foodpairingtips in de Colruyt-folder en op de website. Voor de selectie van de craftbieren trok hij samen met de aankoper heel België rond. Zo werden 16 bieren van 9 verschillende brouwerijen geselecteerd op basis van verschillende criteria.
Kwaliteit is er uiteraard één van en de belangrijkste, maar … de brouwerij moest ook het volume kunnen produceren om 30 à 50 Colruyt-winkels te kunnen bevoorraden. Voorraadonderbrekingen zijn niet echt geliefd bij een supermarkt. Verder moest het absoluut een mix van biersoorten en -stijlen zijn: van blond over roodbruin tot donker. En van wit- en fruitbieren tot IPA’s en ‘sour ales’. Ook werd bewust gekozen voor brouwerijen uit verschillende regio’s, van West-Vlaanderen tot Namen.
Een leuke duw in de rug voor deze kleinere brouwerijen voor wie distributie niet steeds hun belangrijkste aandachtspunt is en een heel goede stap om ‘consument lambda’ kennis te laten maken met de enorme verscheidenheid van het Belgisch bier. Wie daar trouwens volledig voor wil gaan en zich wil laten verrassen kan vanaf begin volgende maand in alle 240 Colruyt winkels een ‘degustatiebox’ vinden met daarin 6 bieren van 6 verschillende brouwerijen: Keekebisj (Belgoo), Witgoud (Hof ten Dormaal), XX-Bitter (De Ranke), Rouge Ardenne (Brasserie Minne), Rebel Local (‘t Verzet) en Land van Mortagne (Alvinne).
Anders worden de bieren aangeboden in een verpakking van 4 flesjes. Een bewuste keuze aldus Jo Panneels: “Vier flesjes zijn ideaal om een bier uit te proberen én om het te delen. De inspiratie daarvoor haalden we uit de ‘craft scene’ zelf, waar het de gewoonte is om samen te komen onder bierliefhebbers en flesjes bier met elkaar te delen.” Leuke en lekkere avonden in het vooruitzicht en laat Colruyt gerust dit pad blijven bewandelen!